FANDOMDescription Edit

Për 4 vetë.

Ingredients Edit

 • 1 kokë
 • gjalpë ose vaj 1 filxhan kafeje
 • miell 1 luge kafeje
 • spec djegës 1/2 luge kafeje
 • kripë, piper
 • uthull 2-3 lugë
 • hudhra 4-5 thelpinj
 • 1 qepë
 • karrota 2-3 copë
 • selino, majdanoz

Directions Edit

 1. Pasi pastrohet, koka vendoset në tenxhere, mbulohet me ujë të ftohtë dhe vihet ne zjarr.
 2. Kur të ketë marrë vale i hiqet shkuma dhe lihet të ziejë në zjarr të ngadaltë, duke i hedhur qepë karrota, selino, kripë, piper, dafinë majdanoz.
 3. Lihen derisa të jenë zier mirë d.m.th. kur mishi të ndahet lehtë nga kocka.
 4. Kullohet, qërohet mishi nga kockat dhe pritet në copa të vogla kubike.
 5. Në një tenxhere hidhet yndyrë, pak salcë dhe lëngu i marrë nga zierja e kokës.
 6. Kur lëngu të ketë marrë valë, shtohet mishi i zier, pak spec i kuq dhe lihen të ziejnë në zjarr te ngadalte edhe per disa minuta, shtohet kripë dhe piper i zi.Në fund paçes i hidhen hudhra të shtypura me uthull.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.