Fandom

Recipes Wiki

Lakror me miell misri

42,411pages on
this wiki
Add New Page
Add New Page Comments4


Description Edit

Për 4 vetë.

Ingredients Edit

  • miell misri 2 gota uji
  • ujë 2 gota
  • spinaq 1 kg
  • vaj 2-3 lugë gjelle
  • pak kripë

Directions Edit

  1. Mielli i misrit hidhet në një tenxhere me ujë të vluar me pak kripë dhe përzihet derisa të bëhet një shtrese e trashë.
  2. Hiqet nga zjarri, shtrohet në tavë të lyer me yndyrë.
  3. Mbi këtë shtrohet mbushja e përgatitur si për byrek me spinaq, sipër hidhet nje shtresë e hollë miell misri.
  4. Spërkatet me ujë e vaj dhe piqet.

Also on Fandom

Random Wiki