Fandom

Recipes Wiki

Fërgesë Tirane

42,425pages on
this wiki
Add New Page
Comment1 Share


Description Edit

Ingredients Edit

 • speca 10 copë mesatare
 • domate 4-5 kokrra mesatare
 • vaj 2 filxhanë kafeje
 • miell 1 lugë gjelle
 • vezë 2 kokrra
 • hudhra 4-5 thelpinj
 • gjizë 4-5 lugë gjelle
 • spec djegës (sipas dëshirës)

Directions Edit

 1. Pasi u eshte hequr bishti dhe farat, specat lahen dhe skuqen.
 2. Në vajin qe ngelet hidhen domatet e qëruara nga cipa dhe të grira hollë, kaverdisen derisa masa të trashet, hiqen nga zjarri dhe shtohen vezët, speci djegës, majdanozi i grirë hollë, gjiza ose djathi.
 3. Masa vendoset në pjatë dhe sipër vendosen specat e fërguar.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki