FANDOMDescription Edit

Për 4 vetë.

Ingredients Edit

  • qepë te vogla 1 kg
  • vaj 2 filxhanë kafeje
  • salcë 1 luge gjelle
  • verë një filxhan kafeje
  • hudhër një kokërr
  • kripë, piper, 2 fletë dafine

Directions Edit

  1. Qërohen qepet dhe siç janë të paprera skuqen në tigan me vaj pastaj shtohen në tenxhere.
  2. Pastaj në tigan hidhet një kokërr qepë e grirë hollë, kaverdiset pak, shtohet salcë dhe kaverdisen së bashku, shuhen me verë të kuqe dhe e leme te avulloje shtohet kripë, piper, ujë dhe hudhra.
  3. Tenxherja mbulohet mirë dhe lihet në zjarr te ngadalshëm për 20-30 minuta

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.